اپلیکیشن ShareTheMeal و فرصتی برای کمک به انسانیت


چند روز پیش و به لطف پست اینستاگرام یکی از دوستانم مهدی که الان دانشجوی دانشگاه پلی تکنیک مونیخ هست و براش از همینجا آرزوی موفقیت میکنم، با اپلیکیشنی آشنا شدم که به شدت توجه من رو جلب کرد و توی این چند روز خیلی تلاش کردم که تا جایی که ممکنه به اشتراک بذارمش و در نتیجه خالی از لطف ندیدمش که اینجا هم بهش اشاره کنم.

اسم این اپلیکیشن هست ShareTheMeal و توسط United Nations World Food Programme یا WFP طراحی شده و هدف کلی اون رو میشه مبارزه با آفت گرسنگی در زمین دونست. در این راستا، اشاره میکنن که در حال حاضر ۷۹۵ میلیون نفر در جهان (یعنی تقریباً ۱ نفر از هر ۹ نفر) از مشکل سوتغذیه رنج میبرن و به نوعی میشه نتیجه گرفت که ریسک حاصل از گرسنگی و سوتغدیه برای بشریت حتی بیشتره از مجموع توامان بیماری هایی مثل ایدز، مالاریا و سل. در نتیجه این نرم افزار و با کمک WFP شرایطی رو فراهم کرده که هر فرد با پرداخت ۵۰ سِنت قادر خواهد بود که به رفع گرنسگی یک فرد در جهان کمک کنه. طبیعتاً پرداخت در این راستا سقف نداره و این اپلیکیشن شرایطی رو فراهم کرده که مثلا قادر باشید هزینه ی تغذیه ی یک فرد رو برای یک ماه، یک هفته، سه ماه یا حتی یک سال هم پرداخت کنید.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

این اپلیکیشن دارای قسمت های مختلف دیگه ای هم هست که در اون ضمن دعوت دوستان خودتون، میتونید یک تیم هم بسازید و همه ی اعضای تیم با همدیگه به حمایت از این ایده بپردازید و میتونید چالش های مختلفی برای هر تیم مثل سقف پرداخت یک عدد خاص تا یک بازه ی زمانی خاص و … تعریف کنید و خلاصه در مجموع بستر مناسبی فراهم شده که با پرداخت یک مبلغ خیلی ناچیز قادر باشیم در حد ممکن به بهبود شرایط سیاره مون کمک کرده باشیم. البته فکر میکنم افرادی که در ایران هستن شاید در بحث پرداخت دچار چالش بشن متاسفانه ولی در هر حال فکر میکنم که بهتره که حداقل با چنین اپلیکیشنی آشنا باشن و به محض حصول توانایی پرداخت، اون رو در نظر بگیرن.

لینک دانلود نرم افزار ShareTheMeal برای iOS
لینک دانلود نرم افزار ShareTheMeal برای Android

برای ثبت در تاریخ، من هم یک تیم تحت عنوان Our Earth در این اپلیکیشن درست کردم که هر کسی که دوست داشت میتونه به اون بپیونده که البته نمیدونم از طریق این لینک بشه بهش متصل شد یا نه، اما در نهایت میتونید وقتی داخل اپلیکیشن هستید، عبارت #OurEarth رو جستجو و این تیم رو پیدا کنید (صرفاً جهت اطلاع هم بگم که هیچکدوم از اعضای تیم ها از هویت هم تیمی های خودشون آگاه نخواهند بود، در نتیجه من یا هیچکس دیگری نخواهد توانست از حضور یا عدم حضور یک فرد خاص در یک گروه مطلع بشه) :

آدرس تیم Our Earth در نرم افزار ShareTheMeal

امیدوارم که حداقل تونسته باشم به زعم خودم چند نفر رو علاقه مند کرده باشم به این نرم افزار و ایده ی حاکم بر اون.

با احترام،
پیمان یوسفی
۲۳ ماه مِی سال ۲۰۱۷ میلادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *